top of page
IMG_20230227_201800_edited.jpg

ARITMA SEÇİMİ İÇİN İP UÇLARI

Su arıtma cihazı alırken bütçenizi göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Su arıtma cihazı fiyatları, ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ters ozmos cihazlar ise fiyatları daha yüksek olsa da suda bulunan katı maddeleri tamamen ayrıştırabilmesi nedeniyle oldukça verimlidir. Mutfaktaki alanınız da su arıtma cihazı alırken sizi yönlendirecek unsurlardan biridir. Cihazların suya ve prize yakın olması gerekir. Bu nedenle su arıtma cihazının yerinin ve çeşidinin buna göre belirlenmesi sağlıklı olacaktır. Diğer bir önemli konu ise teknik servis ve müşteri hizmetleridir. Alacağınız cihaz için kolaylıkla teknik destek alma imkânı ya da ürünle ilgili tüm sorularınızı 7/24 sorabileceğiniz güvenilir bir marka seçimi, cihazınızın verimli ve uzun ömürlü olmasını sağlamanın yanında size konforlu bir kullanım sağlar. Üstelik filtre değişim zamanlarında bu destek işinizi kolaylaştırır.

pompali-pompasiz-farki-829x550.jpg

POMALI MI POMPASIZ MI

Su arıtma cihazı seçimi oturulan binanın su basıncına göre yapılır. Özellikle pompalı olacak veya pompasız olacak diye bir kural yoktur. Burada önemli olan yaşadığınız katın basıncı düşük ise pompalı cihazlar tercih edilmesi, basıncın yüksek olması halinde ise pompasız cihazların tercih edilmesidir.

master-su-aritma-cihazi-filtresi-8-filtre-12-asamali-tam-set-kopya-1214-P-ORG.jpg

KAÇ FİLTRE VEYA AŞAMALI CİHAZ ALMALIYIM?

İçilecek ve sağlıklı bir su üretebilmek için en az 5 aşama  5 filtreli cihazlar tercih edilmelidir.
Ancak filtre sayısı ve aşama sayısı arttıkça daha kaliteli mineralli PH değeri daha uygun sular elde etmek oldukça mümkün.

hft-tank.jpg

TANK SEÇİMİ

Bu seçim kullanım ve cihaz ömrü açısından en önemli maddelerden biridir.
Plastik tanklardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
Şebeke basınç dalgalanmalarında zarar görebilir su basma gibi durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Suda istenmeyen kokulara da ayrıca sebebiyet verebilir.
En sağlıklı tercih metal tanklardır. Koku yapmaz uzun ömürlüdür. Basınç dalgalanmalarından etkilenmez.
4-5 kişilik bir aile için 2,2 yada 2,8 galon gayet yeterli olur.

IMG_20230211_125318_edited.jpg

SU ARITMA CİHAZI NASIL OLMALIDIR?

Kullanışı kolay, az yer kaplamalı, tankı küçük olmamalı, filtreleri kolay sökülüp takılmalı ve belgeleri tam olmalıdır.
Nasıl bir Arıtma cihazı alınmalı?
·Son teknolojik su arıtma cihazlarında su kesintisi dahi size yetecek kadar belli oranlarda su vermeye devam eder.  
·Kompakt tasarımı ile küçük olan cihazlar daha kullanışlı ve daha özel kaplamaktadır.
Pompalı ve pompasız su arıtma cihazı arasında ki fark nedir ?
Su arıtma cihazları fabrikada üretilirken pompalı ve pompasız olmak üzere ikiye ayrılarak üretilmektedir. Sebebi ise; su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 3 barlık bir su basıncına ihtiyaç vardır. Eğer 3 barlık su basıncı yok ise su arıtma cihazlarının çalışması imkansızdır. Bu durumda ise pompalı sistem devreye girerek su basıncı düşük olan yerlerde su basıncını sabitleyerek cihazın daha rahat çalışmasını sağlamaktadır. cihazı kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer sizin de böyle bir durumunuz var ise basıncınız çok düşük ise pompalı su arıtma almak zorundasınız ama normal ise pompasız bir su arıtma cihazı çok rahat olarak işinizi görecektir.

bottom of page